millitjej
Antal inlägg: 10
Loggade in: 27 mar 2008
Utloggad
Hej!
Min syster ska gifta sig i november i Thailand och har försökt leta på nätet efter hur man ska gå till väga. Hon vill bara precis ha en enkel ceremoni samt fotograf, och allt vi hittar på nätet erbjuder bara hela kittet med mat, tårta osv, och det är ganska dyrt.
Är det någon som gift sig i Thailand (gärna Phuket) och ordnat allt på plats istället? Vet någon om det är lätt att tex hitta en präst och fotograf där? Skulle bli jättetacksamma för hjälp!!
Hella
Antal inlägg: 49
Loggade in: 30 okt 2008
Utloggad
Skrivet 21 mar 2008 23:56
Gå in på thailandsguiden.se (eller com) där finns massa info om thailand och även ett forum där det finns info om bröllop. Många svenskar har gift sig i thailand och på forumet kan man komma i kontakt med många av dem och få hjälp och råd om hur man ska gå till väga!
Lycka till!!