Beställa småkort?
Som jag tidigare skrev har jag börjat pyssla med tackkorten till alla gäster och de andra som ändå uppvaktade oss trots att deras inbjudan till festen uteblev. Det är en hel del som ska göras. Men det hindrar inte mig från att göra så som jag hade tänkt att de skulle bli.
Men nu har jag stött på ett bekymmer. Jag kommer ha tre bilder i varje tackkort, en vigselbild, en bild från kyrktrappan och ett från fotograferingen innan brudskålen. Men storleken verkar svårt att framkalla. Jag vill att dem ska vara 7x10 cm och framkallade på riktigt fotopapper. Men jag kan inte hitta någon här på nätet som kan framkalla den storleken åt mig.
Någon som har förslag på vart man kan vända sig för att få det utskrivet (utan att det kostar skjortan) Är ändå en 100 bilder som ska ut. Tips mottages mycket gärna!